9 דברים שאתם יכולים לעשות היום במקום להתבטל על הכורסה 468

דברים לעשות בזמן הפנוי

האדם הוא יצור פשוט מדהים. הכוח לעשות הכל טמון בכם בכל רגע – הדבר היחיד שאתם צריכים לעשות הוא לשחרר אותו לחופשי. אותם אנשים מצליחים שאתם רואים בטלוויזיה וקוראים עליהם בעיתון הם אותם אנשים בדיוק כמוכם. הייחוד והיופי בהם טמון בכוח שלהם לקום, לפעול ולעשות.

בימינו היום, המדיה הדיגיטלית משתלטת עלינו במלואה. כולנו עסוקים סביב המסכים וחיים את קוביות הבידור האלה. נכון, המון יתרונות יש בהם: היכולת לתקשר, היכולת לקבל מידע, היכולת לבנות וליצור – אך האם זה מה שאתם באמת עושים בהם ביום יום? רובנו הגדול מבלים את הזמן שלנו ככלל וזמן המסך שלנו בפרט ב"העברת זמן": גלילה בפיד הפייסבוק או האינטגרם או צפייה מרובת שעות בסרטונים וסדרות. אנחנו הופכים להיות בטטות כורסה שהכיף והנעימות שלנו באה לידי ביטוי בבהייה במסך.


יש כאלה שיגידו: "אבל זה מה שאני אוהב לעשות!", אין בעיה, אבל הכל במידה. אחת התכונות היותר מופלאות של המסכים היא היכולת לגרום להם להישאב אליהם ואל התוכן שלהם שעות, על גבי שעות, על גבי שעות. יש אחרים שיגידו "אני חוזר מהעבודה ולא בא לי לעשות שום דבר חוץ מהתבטל מול הטלוויזיה" – אני יכול להבין, אך לא להסכים. אתם עובדים קשה מאוד, אני בטוח! אז דווקא את הזמן הפנוי שלכם בסיום עבודה הקדישו באמת ליצירה, לפיתוח ולעצמכם – ולא להתמכרות ולבטלה שרק תוקעת ומעמידה אתכם במקום.

האושר האמיתי שלכם תלוי בפיתוח שלכם, בהתקדמות שלכם וביכולת שלכם לקום, ליצור ולכבוש!

אספתי לכם 10 דברים שאתם יכולים לעשות בזמן הפנוי שלכם במקום להתבטל מול הכורסה ולצפות בסדרות.

1. עשו רשימה של החלומות והתקוות הכי גדולים שלכם

שבו ועשו רשימה של הדברים שאתם באמת רוצים. מה שתמיד חלמתם עליו אך לעולם לא העזתם להגיד בקול. בנו תכנית מפורטת של כל דבר: איפה אתם עומדים כרגע ביחס אליכם, מה אפשרויות ההתקדמות שלכם, כיצד תבצעו אותם ואיך תראה כבישת המטרה שלכם. השקעת זמן בתכנון ודמיון החלום הוא לא פחות חשוב מהעשייה עצמה.

2. שחררו את הפוטנציאל היצירתי שלכם

פוטנציאל יצירתי

מה אתם באמת אוהבים לעשות? לכתוב, ליצור, לבנות, לשיר, לצייר, לנגן , לשחות, לבשל, להתעמל, לגנן.. השקיעו את הזמן הפנוי שלכם בדבר שאתם באמת אוהבים – ביצירה שבאמת גורמת לכם אושר אמיתי. שחררו את יצר היצירתיות שבכם והתעסקו שעות נוספות בתחביבים שלכם ובפיתוח העצמי שלכם במקום לשבת מול הכורסה ולבהות בקיר.


3. ארגנו פגישה חברתית

האם אתם מרגישים לפעמים לבד? מרגישים שאולי אין מישהו שמבין אתכם או אוהב את הדברים שאתם אוהבים? גשו לפייסבוק, התחברו לקבוצות שונות של אנשים עם תחומי עניין משותפים לכם, אנשים שיש לכם המון על מה לדבר איתם והפגשו איתם. ארגנו ביחד ערבי מפגש משותפים בהם תוכלו לשוחח, ליצור ולשתף רעיונות ודעות אחד עם השני. היו חברתיים.

4. התחברו בצורה עמוקה עם האנשים שאתם אוהבים

התקשרו לאבא, התקשרו לאמא, התקשרות לחבר קרוב, לדודה, לסבתא, לסבא. חזקו את הקשרים עם האנשים הקרובים אליכם – האנשים שאתם באמת אוהבים. הכירו אותם עוד יותר לעומק, שוחחו, הפגשו ודונו על על דברים. הכירו את הסביבה שלכם ברבדים הכי עמוקים שיש ותיהנו מקשרים חזקים שיחזיקו לנצח.

5. התעמלו

התעמלו

"אין לי זמן" התירוץ המפורסם של כמעט כולנו. צר לי לבשר לכם שיש לכם זמן. תמיד אפשר למצוא זמן. אתם פשוט בוחרים להשקיע את הזמן שלכם בדברים אחרים – כמו להיות בטטות כורסה – ולא בבריאות שלכם ובאושר האמתי שלכם. צאו לריצה, עשו מנוי למכון, הירשמו לחוג יוגה, העיקר – הזיזו את הגוף שלכם. התעמלות משחררת הורמוני שמחה בגוף והופכת את כל היחידה הגופנית שלכם לטובה, בריאה וחזקה יותר.

6. התעדכנו בסביבה שלכם

יש כל כך הרבה דברים סביבכם שאתם פשוט לא מודעים אליהם. אין ספור הרצאות, מפגשים, ירידים, פסטיבלים ומופעים שמתרחשים סביבכם כל יום – כל היום. צאו, התעדכנו וגלו עולם שלם של ידע, קשרים וחוויות שנמצא ממש מתחת לאף שלכם. וכמובן, נסו אותו.

7. למדו יכולת חדשה

תמיד רציתם ללמוד שפה חדשה? ההורים לא לימדו אתכם לרכב על אופניים כשהייתם קטנים? לגלוש זה החלום שלכם? יש לכם זמן! למדו יכולות חדשות ותחוו עולמות חדשים ותחומי עניינים מעניינים ומעשירים.


8. עבדו על השלווה הנפשית שלכם

אם העבודה גורמת לכם ללחצים ואתם בורחים לטלוויזיה כדי להתנתק מכל הבעיות – אתם עושים טעות חמורה. עבדו על השלווה והרוגע הנפשי שלכם. מדיטציה הוכחה במחקרים רבים שכמה דקות מעטות שלה ביום תשפר את מצב הרוח והמצב הנפשי שלכם פלאים. במקום לברוח למסך, קחו את הזמן לעצמכם, שבו, התבוננו בעולם והכנסו לעומק המחשבות שלכם. מצאו פתרונות לבעיות שלא הייתם פותרים אילולא הייתם מעסיקים את המוח במסך והגיע לרוגע ושלווה נפשית אמתית, עמוקה ומלאה.

9. התנדבו

התנדבו

נתינה גורמת לאושר – זאת עובדה. יש כל כך הרבה מקומות ואנשים שישמחו לקבל קצת מהעזרה שלכם. אנשים שעזרה המועטה שלכם תעניק להם כל כך הרבה. האם יש לכם חלום לעשות משהו אבל הוא לא מקור כל כך טוב לפרנסה? התנדבו בו. עסקו בו בכל זאת בזמן הפנוי שלכם ותיהנו ממנו. יש כל כך הרבה מקומות התנדבות סביבנו. רק צריך לפתוח את העיניים.

מסקנה

זה רק כמה מהדברים שאתם יכולים לעשות במקום לשבת ולהתבטל מול הכורסה. בחרו תחילה באחד מהאפשרויות שנתתי פה למעלה. נסו אותה שבוע אחד בלבד – זה הכל. לאחר השבוע הזה אתם כנראה לא תבינו איך בזבזתם את הזמן שלכם בצפייה בטלוויזיה במקום לבצע את הדברים האלו. חזרו חלילה ובחרו עוד אחת מהאפשרויות ויישמו אותה גם. לאט לאט אתם תבנו לעצמכם חיים מלאים ומאושרים.

collective evolution


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Send this to a friend