5 אמונות שגויות שמונעות מכם אושר אמיתי 314

5 אמונות שגויות שמונעות מכם אושר אמיתי

האמונות שלנו משקפות אותנו. הן אחראיות על הצעדים וההחלטות שלנו והן מעצבות ובונות אותנו. כולנו מאמינים בדברים מסוימים: "אם מישהי תדחה אותי לעולם לא אוכל לגשת לבחורות יותר" / "אין לי סיכוי לזכות בפרס, תראה כמה מתמודדים יש" / "אני מהיר וחזק. אני אקח מקום ראשון בטוח!" ועל סמך המחשבות האלה בראש – על סמך השיחה שלנו עם עצמינו אנחנו פועלים (או לא פועלים).

חלק מהאמונות שלנו מדהימות, הן גורמות לנו להתקדם בחיים, להמשיך לפעול למרות כל הקשיים ולהצליח בכל תחום וחלק מושכות אותנו למטה, מונעות מאיתנו לבצע צעדים שיכולים לפתח אותנו המון והורסות את ההחלטות הנבונות שלנו.


אספנו לכם 5 אמונות שגויות שאתם צריכים להיפטר מהם מייד כדי לבנות ולהעצים את עצמכם עוד יותר:

1. "ברגע שאשיג את המטרה הזו, אני אהיה מאושר בטוח!"

שלא תבינו אותי לא נכון. מטרות הן הכרחיות להתפתחות שלכם והן בגדר חובה, אבל האמונה של רק אם תשיגו את המטרה שלכם תהיו מאושרים – היא שגויה. אמונה כזאת מונעת מכם ליהנות מהדרך אל עבר המטרה, ליהנות מההווה. היא מונעת מכם את האפשרות לקחת את העליות והמורדות שלכם בדרך חיובית וכלמידה. היא סוגרת את העיניים שלכם.

כדי להיות מאושרים תמיד אתם חייבים להיפטר מהאמונה הזאת ולדעת למצוא את האושר והשלווה שלכם ברגע הנוכחי, בהווה, גם בזמן שאתם עובדים למען מטרה גדולה יותר.


עמוק בפנים, אנחנו לא מאמינים שאנחנו יכולים להיות מאושרים ברגע זה – אנחנו צריכים לסמן V על עוד כמה דברים לפני שנוכל באמת ליהנות מהחיים. אנחנו חולמים ומתכננים את ה-"תנאים" העתידיים האלה לאושר שלנו. אנחנו תמיד רודפים אחריי העתיד שלנו, אפילו כשאנחנו ישנים. יש לנו פחדים בנוגע לעתיד שלנו כיוון שאנחנו לא יודעים איך הוא יראה באמת והפחדים, החששות והחרדות האלה הן אלה שמונעות מאיתנו ליהנות מהרגע. – הנזיר הבודהיסטי טיך נהאט האן

2. רגשות שליליים זה דבר רע

don't cry :'( #buồn #cry #ㅠㅠ #ㅜㅜ #행벅게 #likeforlike #l @7_luhan_m

A post shared by Live like summer <3 EXO (@nayeon_7l) on

אין ספק שאנחנו לא מעוניינים בהם – הם גורמים לנו לתחושות של אי נוחות ומפריעים לנו מאוד, אבל אין להתבלבל בין הרצון שלנו בהם ובין מה שהם באמת. רגשות שליליים, כמה שזה נשמע מצחיק, הם דבר חיובי. כמו שאמר הנזיר הבודהיסטי פמה צ'ודרון: "רגשות שליליים הם מורים מצוינים בנוגע למה שאנחנו חווים בחיים שלנו". הם גורמים לנו להבין מה טוב לנו ומה פחות, איפה אנחנו רוצים להיות ואיפה לא ובעיקר – הן מעצימים ומפתחים אותנו כי הם מראים לנו מה עושה לנו לא טוב.

אסור להתעלם מהם! ההתעלמות רק מחזקת ומגדילה אותם. אמצו וקבלו את הרגשות השליליים, למדו מהם ותנו להם להנחות אתכם. כך תקבלו מהם הכוונה לרצונות שלכם בחיים ועם זאת, הם יחלשו ויעלמו.


3. מאוחר מידי לעשות שינוי

העולם משתנה בכל יום בכל כך הרבה מובנים: אקולוגית, אבולוציונית, פיזיולוגית וכו'. גם אנחנו עצמינו תמיד נמצאים בשינוי ובתנועה: המוח מתפתח ומשתנה עם חוויות החיים שלנו, אנחנו גדלים, אנחנו צומחים, אנחנו מתבגרים… אבל כשזה נוגע בשינוי המצב שלנו – אנחנו קופאים.

כל רגע הוא הזדמנות לשנות את מי שאנחנו ואת נסיבות החיים שלנו. הכל גם ככה משתנה! תרצו או לא תרצו, החיים בשינוי והחיים תמיד בתנועה. היפטרו מהאמונה שהשינוי כבר לא אפשרי כי מאוחר – כי הוא תמיד אפשרי ותמיד קורה. ברגע שתפטרו ממנו תוכלו לשנות הכל בעצמכם, לא רק מבחינה פיזית אלא גם מבחינה נפשית. להתפתח ולעצים את עצמכם ולהשיג כל דבר שתרצו.

כל שנייה היא הזדמנות לשנות את החיים שלכם כי בכל רגע תוכלו לשנות את מה שאתם מרגישים. – רונדה בריין. כותבת, יותר ומפיקה.


4. אנחנו תמיד צריכים לשאוף לשלמות

הרדיפה התמידית אחר השלמות היא הדרך הכי מהירה לא להשיג אותה ולהיכשל. לא משנה כמה חזק תנסו וכמה שלא תתאמצו – לעולם לא תגיעו לשלמות. בתחילת דרככם במסע בטוח לא תגיעו לשם ובסוף דרככם, כשנהייתם מקצוענים בתחום, אתם רק תבינו כמה אתם לא יודעים כלום וכמה עוד יש לכם ללמוד. תהליך העשייה והלמידה הוא אין סופי ותמיד יש לו לאן לגדול ולהשתפר, אך לעולם לא יגיע לשלמות מוחלטת.

האמונה שלנו צריכה להיות: "אני אעשה את הכי טוב שלי" וכך ניפטר ממחסומי השלמות ומהאכזבות של חוסר ההשגה שלה ונוכל להגשים את עצמינו באמת בכל תחום ולהוציא מאתינו את המיטב.

אל תדאג בנוגע לשלמות. פשוט תהיה בכל רגע הכי טוב שאתה יכול – פאם צ'ורדון.


5. כל מה שאחרים עושים לך הוא אישי

ברגע שאנחנו לוקחים דברים בצורה אישית, אנחנו נותנים את הכוח ומעבירים את המושכות לרגשות שלנו לאותו האדם. אנחנו מאבדים שליטה על עצמינו ונותנים לאדם האחר להיות בשליטה עלינו, על הרגשות שלנו ועל המעשים שלנו.

רוב הזמן, הדברים שאומרים לכם לא אישיים אליכם בכלל. הם נאמרים אומנם אליכם, אך הם השתקפות של ההבנה וראיית העולם של אותו האדם. הדברים שנאמרים אליכם בעצם נאמרים אליהם עצמם, הם מציגים את הבעיות שלהם, הצרכים העמוקים שלהם והצורך שלהם להיות בשליטה.

היו בשליטה על עצמכם. הבינו ששום דבר לא אישי וכל מילה שיוצאת לאחר מהפה משקפת אותו ואת דרך החשיבה שלו בלבד. מה שלא אמור לעניין אתכם בכלל. אף אחד לא יכול לגרום לכם להרגיש בדרך מסוימת – רק אתם עצמכם. היו בשליטה על הרגשות שלכם והיו בטוחים בראייה שלכם על העולם ואל תתנו לאף אחד לערער לכם אותה.


תודה ל-Hack spirit על הבסיס לכתיבת המאמר.

Send this to a friend