מכות בטוסיק מועילות? תחשבו שוב. 115

מכות בטוסיק מועילות? תחשבו שוב.

מכות בטוסיק – דמיון לעומת מציאות. מחקר שבוצע ע"י מומחים מאוניברסיטאות טקסס ומישיגן מציג את הסכנות בנתינת מכות בטוסיק לילדכם.

עוד מימי קדם, מעט יד קשה בחינוך הילד נחשבה שיטה מוצלחת לגידול נכון. מכה בטוסיק, סטירה קטנה.. "ככה חינכו אותי ויצאתי בסדר גמור" הם אמרו. הם אמרו, והם טעו.

מחקר שבוצע ע"י טובי המוחות משני אוניברסיטאות יוקרתיות ומוערכות בעולם, מישיגין וטקסס, מציג את ה'ספאנקינג'- סטירה קטנה לישבן – כפוגע פסיכולוגית בצורה קשה בילדכם.


מכות בטוסיק: מהלך המחקר

השערת המחקר: מכות בטוסיק מגבירות את הסיכוי למגוון רחב של תוצאות לא רצויות עבור ילדיכם, הן עושות את ההפך הגמור ממה שההורים רוצים שהן יעשו.

המחקר בוצע במשך 5 עשורים (50 שנה) והשתתפו בו יותר מ-160,000 ילדים. זהו המחקר המקיף ביותר אי פעם שנעשה בנושא.

"המחקר שלנו מתמקד במה שרוב האמריקאים מכירים כ'סאפנקינג'- מכה בטוסיק, ולא בהתנהגות מתעללת של ההורים."

אומרת אליזבט גרשוף, פרופסור להתפתחות אישית ומדעי החברה מאוניברסיטת טקסס.

במחקר נבדקו ההשפעות הארוכות טווח של מכות בטוסיק על ההתפתחות האישית של הילדים עד לגיל בגרות.

התוצאות

תוצאות המחקר גילו כי ככל שהילדים קיבלו יותר מכות בטוסיק, כך הם הפגינו יותר התנהגות אנטי חברתית, היו יותר אגרסיביים, וחוו יותר בעיות נפשיות וקשיים קוגניטיביים במהלך חייהם.


המבוגרים שחוו סטירות בטוסיק כילדים נטו יותר לתמוך ולהעניק עונש פיזי לילדיהם (מכות בטוסיק, סטירות וכו'), מה מציג לנו את העבודה שענישה פיזית עוברת מדור לדור. קיבלת? נתת.

מכות בטוסיק ופגיעה גופנית בעלות כמעט אותו אפקט שלילי על התפתחות הילד, קובע המחקר.

"אנו כחברה חושבים על מכות לטוסיק והתעללות (פגיעה) גופנית כהתנהגויות שונות, עם זאת, המחקר שלנו מראה כי סטירות ומכות קטנות בטוסיק בעלי אותם השפעות שליליות על הילד כמו התעללות גופנית בו, אך ברמה מעט נמוכה יותר."

מציינת פרופסור גרשוף.

מה עכשיו?

גדלו את ילדכם נכון, העניקו להם את החום והאהבה שמגיע להם. מכות בטוסיק מזיקות, אמצו שיטות חדשות לענישה והסברהבזכותכם ילדכם יגדלו להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם!

"אנו מקווים כי המחקר שלנו יבהיר להורים את הפגיעה הפוטנציאלית של המכות ויניע אותם לנסות שיטות חיוביות ולא מזיקות בחינוך ילדיהם."


למדתם והשכלתם. ממאמר למאמר אתם תגלו עודו ועוד. יישמו את השיטות שאתם לומדים, אמצו את הדברים שאתם קוראים פה.
'פסיכולוגיה פשוטה' הוקם בשבילכם ולמענכם. הפכו את העולם שלנו לעולם טוב יותר.

מקור

Send this to a friend