פעולה שאתם עושים ממש עכשיו כנראה קשורה לרמות החרדה הגבוהות שלכם 269

מה שאתם עושים עכשיו קשור כנראה לחרדה שלכם

החרדה היא הפרעת נפש נוראית שסובלים ממנה יותר מ27 מיליון אנשים ברחבי העולם. החרדה פוגעת בכושר התפקוד שלהם, ביכולת החשיבה שלהם ומונעת מאנשים לחיות אורך חיים תקין.

על פי מחקר חדש, ישיבה ממושכת קשורה בסיכון מוגבר לחרדה. בקשר ישיר לזה – פעילויות דלות אנרגיה כמו צפייה בטלוויזיה ועבודה מול מחשב קשורות גם כן בסיכון מוגבר לחוות חרדה.


זוהי הסקירה השיטתית (ניתוח של מספר מחקרים) הראשונה לבחינת הקשר בין חרדה להתנהגות לא פעילה.

אנו רואים עלייה בסימפטומים של החרדה בחברה המודרנית שלנו, מה שמקביל לגידול ברמות ההתנהגות הלא פעילה שלנו. לכן, היינו סקרנים לראות אם שני הגורמים האלה קשורים אחד לשני. כמו כן, מאחר שמחקרים הראו כבר את הקשר בין התנהגות לא פעילה לתסמינים דיכאוניים, זה עוד סיבה לבדיקת הקשר בין התנהגות לא פעילה לבין סימפטומים של חרדה.
– מייגן טייכן, חוקרת ראשית

צוות החוקרים ניתחו את התוצאות של תשעה מחקרים שבחנו באופן ספציפי את הקשר בין התנהגות לא פעילה לבין חרדה.

עולה כי הקשר בין התנהגות לא פעילה לבין חרדה יכול להיות בגלל הפרעות בדפוסי השינה, השתייכות חברתית נמוכה ובריאות מטבולית ירודה.

חשוב להבין את הגורמים ההתנהגותיים שעשויים להיות קשורים לחרדה – על מנת להיות מסוגלים לפתח אסטרטגיות המבוססות על עובדות במניעת המחלה או התמודדות עמה. המחקר שלנו הראה כי יש ראיות המעידות על קשר בין זמן הישיבה ותסמיני חרדה – עם זאת, את כיוון מערכת היחסים הזו עדיין צריך לבחון באמצעות מחקרים ארוכים.
– מייגן טייכן, חוקרת ראשית

חבר'ה, בבקשה שמרו על עצמכם. אומנות זהו רק מחקר אחד ויבואו אחריו עוד אין ספור, אבל המחקר הזה כן צריך להדליק אצלכם נורה אדומה כלשהי. צאו החוצה, רקדו, תרקדו, תטיילו יותר עם הכלב – העיקר, תקומו יותר והיו פעילים יותר. בשביל הבריאות הנפשית והפיזית שלכם.


המחקר המקורי פורסם בכתב העת המפורסם BMC Public Health בשנת 2015. כל הזכויות שמורות אליו ואך ורק אליו. רפרנס

Send this to a friend