אופנוען מציל בחור ממוות וודאי 107

אופנוען מציל בחור ממוות וודאי

עם הרבה סיכון, בגבורה עצומה ובלי לחשוב פעמיים מציל האופנוען את אלכסיי מלשים קץ לחיו. דברים כאלה לא ראינו כבר הרבה זמן.

בזווית העין של האופנוען, שהיה בנסיעה שגרתית לגמרי במהלך יום העבודה שלו, נתפס אלכסיי בניסיון לשים קץ לחייו – לקפוץ מגשר אל תוך כביש סואן. האופנוען לא חשב פעמיים. מיד לאחר שקלט אותו האט את מהירות האופנוע שלו ובזהירות רבה מאוד חתך את כל הנתיבים אל עבר השוליים.


"תסלחו לי, אני יודע שהפרתי את החוקים, אך עשיתי את זה בזהירות רבה. הבנתי שאין לי זמן לשום פתרון אחר." – האופנוען בתיאור הסרטון המקורי.

בתוך השוליים, חזר האופנוען נגד כיוון התנועה אל עבר הגשר ובצעד אמיץ וזהיר התפרץ במהירות אל הכביש, עצר את התנועה והחל לשכנע את אלכסיי לרדת מהגשר. זה הוא צעד קלאסי של הגוף בתגובה לסכנה. האדרנלין משתחרר והמוח לא חושב – הגוף פשוט פועל. האינסטינקטים הטבעיים של הגוף והתכונות המושרשות בנו במעמקיי מעמקים – הם אלה שפועלים באותו הרגע.

ניתן להרגיש את הפאניקה שהאופנוען חווה באותו רגע. למרות הגבורה, למרות ה"לא לחשוב פעמיים", אפשר לשמוע את הבהלה בקול שלו תוך כדי שהוא מנסה לשכנע את אלכסיי לרדת. אף אחד לא מוכן לסיטואציה שכזו ובטח שלא לדרכי ההתמודדות איתה.

ניתן לשמוע איך האופנוען מתחיל לצעוק לו לרדת ומציע לאלכסיי סיבוב על האופנוע שלו וממשיך שוב ושוב באותה האמרה גם לאחר שאלכסיי אומר "לא"  – האופנוען מנסה "לקנות" את ליבו של אלכסיי, בדיוק כמו שעושים לילד קטן.

לאחר כמה ניסיונות, תודה לאסרטיביות המדהימה של האופנוען – אלכסיי מחליט לרדת מקצה הגשר. במהירות רבה האופונוען מגיע אליו ומתחיל לשוחח איתו. מתברר שאלכסיי היה בדרכו לאזכרה של אמא שלו וחווה התמוטטות נפשית.

בסוף הסרטון ניתן לשים לב לפנים של אלכסיי – שוק, בהלה ובלאגן אחד גדול.
לאחר צעד כה משמעותי שמגיע בדרך כלל בהחלטה של שנייה ומיושם בגלל חוסר היכולת לחשוב בהיגיון – סממן מאוד נפוץ בהתמוטטות נפשית- הגוף "מנסה לעכל" את מה שהתרחש.


תהיו שם בשביל אחרים ואחרים יהיו שם בשבילכם תמיד.
יחד נהפוך את העולם למקום טוב יותר.

תמונה ראשית: skliss / youtube (לינק לסרטון המקורי)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Send this to a friend