5 מפורסמים שלעולם לא תאמינו שסבלו ממחלות נפש והפרעות שונות 184

5 מפורסמים

על פניו הכל טוב , יפה וזוהר, אך בפנים המציאות שונה. אל תתנו לתמונות שלהם באינסטגרם להטעות אתכם - גם הם בני אדם כמונו.

בעולם המדיה הממוחשבת קל מאוד ליצור את אשליית היופי והזוהר, זאת שכולם רוצים לחיות בה. כשאנחנו נכנסים לאינסטרגם או לפייסבוק אנו מתמלאים קינאה "איזה כיף להם על הסירה, גם אני רוצה" "הצמיד הזה מהמם, אני חייבת אחד כזה!" . תמונה אחת שווה 1000 מילים - אבל במקרה של הדור שלנו היום אלה הן 1000 מילים שגויות.

הסבלס, אנשי ה-מושא להערצה שלנו, האנשים שאנחנו עוקבים אחריהם כל יום באינסטגרם ומזילים ריר על התמונות וחיי הפאר שלהם הם לא מי שאנחנו חושבים. אל תתנו לכל הזוהר והיופי הזה להטעות אתכם, כי כמו שאמרתי, בדור שלנו כל תמונה שווה 1000 מילים שגויות. תאמינו או לא, גם הם בני אדם: לפעמים כואב להם, לפעמים עצוב להם ובדרך כלל קשה להם (למרות מה שאנחנו רואים באינסטגרם).


אספנו לכם 5 מפורסמים שלא תאמינו לעולם שסבלו ממחלות נפש והפרעות שונות:

1. דוויין "דה רוק" ג'ונסון

במבט ראשון - איש אשכולות. שחקן מדהים, מתאבק חזק וספורטאי מוכשר מאוד. איך יכול להיות שלהר אדם שכזה יש רגשות בכלל? אז כן, כולנו בני אדם ו-"דה רוק" האגדי סבל בעברו ממחלת נפש - סבל מדיכאון.

דוויין הודה בריאיון כי הוא נאבק עם הדיכאון במשך זמן רב. הסיבה לכך הייתה בגלל שבגיל 23 עף מנבחרת קנדה בפוטבול, מה שזרק אותו לקרשים ומוטט אותו נפשית . הוא ניצח את הדיכאון בעזרת אביו שהתחיל לאמן אותו והפך אותו למתאבק מוכשר ונתן לו את הכלים להתגבר על כל הקשיים.


עכשיו אני יודע שבמהלך הדיכאון הדבר החשוב ביותר הוא להבין שאתה לא לבד. אתה לא הראשון שעובר את זה, ולא האחרון. הלוואי שבאותו זמן היה לידי מישהו שיכל רק להגיד "היי, הכל יהיה בסדר"

2. ג'ים קארי

A post shared by Jim Carrey (@officialcarrey) on

קומיקאי מהמפורסמים בעולם, אדם שכל רגע שלו מצחיק יותר מהקודם לו וחיוך שלא יורד מהפנים - האומנם? גם הקומיקאי והשחקן המפורסם ג'ים קארי סבל מדיכאון בחייו.

באחד הראיונות שלו אמר קארי שהמון שנים הוא הרגיש כמו גיבור הסרט "המסכה" - בצילומים: צחוקים, סתלבט והחיים הטובים. בבית: כדורים נוגדי דיכאון, בדידות, עצבות קשה וריקנות תהומית. לאחר טיפול אצל פסיכותרפיסט הבין קארי שאת הבעיות שלו אי אפשר לבלוע בכדורים וצריך לפתור אותן עצמאית בזיעה וכוח רצון. קארי התחיל לעסוק בספורט והבטיח שיום אחד ירשום ספר על מלחמה שלו בדיכאון הנורא.

3. דרו ברימור

#becomingSheila back in the saddle again. Thank you to all the experts who helped me get here. It's no wonder I don't want to deal with all that being a lady entails sometimes. I'm a mom. I work like crazy. And the first thing to go is usually yourself. I love this job because it forces me to put back into myself, even if it's really for someone else like Sheila. I feel so grateful to have a job I love. I know how lucky I am and I never take it for granted. Period. Becoming her took weeks and weeks. It gets harder the older you get. But working hard is always worth it. Ok. Time to be cool. Because I'm usually not. But she is. So I will be. You know... fake it til you make it. But don't ever stop short!!!!!!! #santaclaritadiet

A post shared by Drew Barrymore (@drewbarrymore) on


גם לכוכבת דרו ברימור יש עבר אפל עם הדיכאון. בצעירותה ברימור סבלה קשות ממנו, נפלה לאלכוהול ולסם ואף אובחנה כחולת מאניה דיפרסיההפרעה שמובילה לשינוים חדים באנרגיה ומצב רוח, לרעה ולטובה: יום אחד אדם יכול לאבד הנאה בחיים, להרגיש ייאוש וחוסר תקווה ומחשבות אובדניות ויום אחר יכול להרגיש את הצד השני בצורה קיצונית: פעלתנות יתר, עוררות מינית גבוהה, פיזור כספים ובתחושה של היעדר צורך בשינה.

4. מייקל פלפס

Crazy to think this was 9 years ago... #memories

A post shared by Michael Phelps (@m_phelps00) on

מפורסם שההפרעה שלו תרמה להישגיו בצורה ישירה. מייקל פלפס, שיאן עולמי ואחד השחיינים הגדולים ביותר בכל הזמנים עם ארסנל מדליות זהב עצום באולימפיאדות אובחן כבעל בעיות קשב, ריכוז והיפראקטיבית קשה בגיל 9. בדר"כ עם הבגרות המחלה עוברת, אך זה לא מה שהיה במקרה של פלפס שסבל ממנה בצורתה הקשה יותר.
 
הפרעה זו היא סימן למערכת עצבים לא מאוזנת בגוף שבדרך כלל גורמת לסובלים ממנה קשיים נפשיים כגון תסכול רב, מעמסה ולחץ  ולכן דורשת טיפול רפואי מיידי. כאן הגיע הנס. מייקל פגש רופאה שידעה בדיוק מה לעשות עם הילד "הלא רגוע" , היא זאת שהפנתה את כל האנרגיות שלו לספורט, לשחייה.
 
כיום מייקל מהווה דוגמה אישית למיליוני אנשים ברחבי העולם ככלל ולאלו הסובלים מהפרעת הקשב בפרט.
 

5. לנה הידי (סרסיי לאניסטר)

"The only way to keep your people loyal is to make certain they fear you more than they do the enemy."


A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Queen Cersei Lannister (@queen.cersei) on

בעונה הראשונה לצילומים של משחקי הכס לינה הידי או איך שאנחנו מכירים אותה, סרסיי לאניסטר, נאלצה להתמודד עם דיכאון לאחר לידה.

היה לי קשה מאוד להשתתף בצילומים, סבלתי מדיכאון לאחר לידה (למרות שבאותו זמן לא הבנתי את זה) . הגעתי לרופאה ופשוט התחלתי לבכות . הרופאה הודיעה לי שאני כנראה חווה דיכאון וכל מה שעבר לי בראש זה "באמת? למה?!"

השחקנית הוסיפה כי מצאה מומחה שעזר לה להיפטר מבעיה זו, אך עם זאת, בשנה הראשונה על הסט של "משחקי הכס" נקרעה הידי בין הניסיון להתמודד עם החוויה החדשה של האמהות והמלחמה בדיכאון ובין הצלחה במשחק.


Send this to a friend