סרטון שצולם 36 שעות לפני שסולן להקת לינקין פארק לשעבר שם קץ לחיו 228

צ'סטר בנינגטון

העולם עדיין בתדהמה. היה לו הכל, פשוט הכל: כסף, אהבה, קריירה מוצלחת – אז איך יכול להיות שדווקא הוא מכולם בחר לשים קץ לחיו? צ'סטר בנינגטון, סולן להקת לינקין פארק לשעבר, האדם שרוב ילדי שנות ה-90 (כמוני) גדלו על השירים שלו ולעולם נזכור אותם בעל פה, שם קץ לחיו בתאריך ה-20 ליולי 2017.

למה? בואו אני אסביר לכם למה.


הדיכאון, ההפרעה השקופה, היא זאת שעשתה את זה. ההפרעה הזאת כל כך מיוחדת שכמעט ולא תשימו לב אליה. כל הקסם שלה מתרחש מאחוריו הקלעים. נכון ל-2017, יותר מ300,000,000 (שלוש מאות מיליון) אנשים ברחבי העולם סובלים מדיכאון:

הפרעה נפשית, המאופיינת בדפוס נרחב ומתמשך (בדרך כלל שבועות וחודשים) של מצב רוח ירוד, שאליו מתלווים הערכה עצמית נמוכה ואובדן עניין והנאה מפעילויות מהנות, חרדההפרעות שינה ותיאבון, חוסר מרץ, מחשבות פסימיות בדרגות שונות – עד כדי מחשבות של חוסר טעם לחיים ואובדניות, ירידה בריכוז ובזיכרון, ופגיעה משמעותית בתפקוד.
– ויקיפדיה

או בקצרה: אחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בעולם ששיעור הפגיעה העצמית וההתאבדות ממנה רק עולים מרגע לרגע.

בציוץ מרגש במיוחד בחרה אלמנתו של צ'סטר, תאלינדה בנינגטון, לשתף אותנו בסרטון שצולם 36 שעות לפני המוות.

אלמנתו של צ'סטר 1

"הציוץ הבא שלי הוא האישי ביותר ששיתפתי אי פעם. אני מראה לכם את זה כדי שתראו שלדיכאון אין פנים או מצב רוח"


אלמנתו של צ'סטר 2

"ככה נראה לנו הדיכאון 36 שעות לפני המוות שלו. הוא אהב אותנו כל כך ואנחנו אהבנו אותו"

חבר'ה – לדיכאון אין פנים או צורה והוא יכול לבוא בכל מקום ובכל זמן. זה יכול להיות כל אחד מאיתנו. שוחחו שיחות עמוקות עם האנשים האהובים עליכם, הגיעו לעומק הפרטים ולמעמקיי הנפש שלו/ה – יכול להיות שאתם לעולם לא תדעו שהוא סובל מדיכאון, והפרטנר שלכם יעשה הכל כדי להסתיר את זה, אבל בזכות שיחת הנפש שלכם אולי הצלתם אותו ממוות כי סוף סוף הוא הבין שלמישהו באמת אכפת ממנו.

אני מזמין אתכם להיכנס לכתבה הקודמת שלי בנושא: 20 תמונות מצמררות שמוכיחות עד כמה קשה לזהות דיכאון


Send this to a friend